Versante Matt: Soft Grey

od 620 Kč

Zvolte variantu

Autentico® Versante Matt tvoří  na nábytku originální, prodyšný, křídový nátěr, který je díky odolnému povlaku vodotěsný. Pracuje na principu membrány umožňující dýchání povrchu. Obsahuje účinné UV filtry, a proto si barvy udržují svou intenzitu a svěžest. Vytváří saténovou povrchovou úpravu. Je vhodná pro hladké malování. Díky pokročilé regulaci vlhkosti je barva Autentico® Versante Matt ideální pro zahradní nábytek a nábytek ve vlhkých místnostech. Kvalita barvy byla testována za extrémních povětrnostních podmínek.

Detailní informace

Versante Matt: Malá (500ml)
K namíchání
620 Kč
Versante Matt: Střední (1 000ml)
K namíchání
998 Kč
Versante Matt: Velká (2 500ml)
K namíchání
1 990 Kč

Detailní popis produktu

POPIS
Autentico® Versante Matt je voděodolná křídová barva pro vnitřní i venkovní použití. Kombinace pokročilých technologií a tradice umožnila získat barvu pro kuchyň, koupelnu, vnitřní i venkovní dřevěný nábytek, ale i pro zahradu. Můžeme ji použít všude tam, kde jsou plochy vystavené intenzivnímu kontaktu s vodou. Terasy, balustrády, altánky, staré dřevěně obložení, oplocení.  Pracuje na principu membrány, která dovoluje dřevu dýchat a chrání ho před vlhkostí. Povrch natřený barvou Versante Matt je stabilní, nemusí být dále zajištěn voskem, lakem nebo jinou impregnací. Barva byla testována v extrémních povětrnostních podmínkách od studené Aljašky a Norska až po teplé klima Austrálie, Mexika a jižní Evropy. Ošetřujeme ji jemnými čisticími prostředky. Autentico® Versante Matt nabízíme ve dvou variantách. Matt pro matný vzhled s hladinou lesku 5% a Eggshell s hladinou lesku 15%, zato odolnější proti mechanickému poškození.

 

VLASTNOSTI
Vhodná pro většinu povrchů, včetně stěn, sádrokartonů, kovů nebo radiátorů
Ideální pro vnitřní i venkovní použití
Pracuje na principu membrány umožňující dýchání povrchu
Obsahuje UV
Nemusíme voskovat ani impregnovat
Stupeň lesku 5% Matt, 15% Eggshell
Více než 150 intenzivních a bohatých barev
Na bázi vody, neškodná pro zdraví a životní prostředí 
Certifikát EN71-3 schválený pro nábytek a hračky pro děti 
Dostupné objemy: 2,5l, 1l nebo 500ml

 

PŘÍPRAVA
Ujistěte se, že povrch, na který budete barvu aplikovat je suchý, čistý, zbavený nečistot, mastnoty, plísní a prachu. Aby byla dosažena optimální přilnavost nátěru, doporučujeme použít produkt Autentico® Omniclean, který důkladně čistí, odmašťuje a pomáhá odstranit staré vosky. Pro práci s kovem doporučujeme použít jako základní vrstvu Autentico® Metal Primal, který zabraňuje oxidaci kovů.

 

POUŽITÍ
Připravený povrch natřete tenkými vrstvami křídové barvy  Autentico®  Versante Matt pomocí válečku nebo štětce se syntetickými štětinami. Tenké vrstvy jsou klíčem k zachování kvality malby. Barva je na dotek suchá po 30 minutách, ale další nátěr aplikujte po 2 až 4 hodinách. Celková doba vytvrzování povrchu může v závislosti na okolních podmínkách trvat několik dní až týdnů. Během této doby můžete povrch používat normálním způsobem, ale buďte šetrní v zacházení. Barva Autentico® Versante Matt se vyznačuje velmi silnou krycí schopností, hodí se na dveře, okna, balustrády, pracovní desky, kuchyňské linky, koupelnový a zahradní nábytek, ale i na zdivo, omítku, sádrokarton, dřevo, nebo na obložení exteriérů i interiérů. Pokud po prvním nátěru vystoupí na povrch skvrny, přetřete je přípravkem Autentico® Primer, nechte zaschnout a pokračujte v druhém nátěru.

 

SPOTŘEBA BARVY
1 litr barvy vystačí na 8-13 m2, v závislosti na poréznosti a profilu povrchu, na který je barva aplikována. Pro rovnoměrný povrch se obvykle používají dvě vrstvy barvy. Barva Autentico® Versante Matt má vysoké krycí vlastnosti.

 

USKLADŇOVÁNÍ, ČIŠTĚNÍ
Barvy uskladňujte v teplotě 10-30 stupňů C v suchých místnostech. Zabraňte zamrznutí a nevystavujte přímému slunečnímu záření. Barva by měla být v původních obalech pevně uzavřena. Štětce, nářadí a nádobí snadno vyčistíte teplou vodou s jarem. Zbytky nátěru nevylévejte do kanalizace.

 

ZDRAVÍ A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
Autentico® Versante Matt odpovídá normě EN71-3, která zajišťuje bezpečnost pro malování dětského nábytku a hraček. Je charakterizována nízkým obsahem těkavých organických sloučenin a je téměř bez zápachu. Obsahuje 23 g / l VOC. Úroveň, kterou EU požaduje pro tento typ produktů, je max. 40 g / l.

Autentico® Pure and Natural Paint používá pouze suroviny s vynikající kvalitou, nepatrným zápachem a nízkým dopadem na životní prostředí. Výrobní procesy nevytvářejí odpad a všechny barvy jsou navrženy tak, aby zaručovaly maximální účinnost s minimálním dopadem na zdraví uživatele.

 

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ
Může vyvolat alergické reakce. Zabraňte kontaktu s očima, jestliže k němu dojde, ihned vypláchněte vodou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení