Versante Eggshell 1l

998 Kč
K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání K namíchání Zvolte variantu
Varianta

Autentico® Versante Eggshell 1l tvoří  na nábytku originální, prodyšný, křídový nátěr, který je díky odolnému povlaku vodotěsný. Pracuje na principu membrány umožňující dýchání povrchu. Obsahuje účinné UV filtry, a proto si barvy udržují svou intenzitu a svěžest. Vytváří saténovou povrchovou úpravu. Je vhodná pro hladké malování. Díky pokročilé regulaci vlhkosti je barva Autentico® Versante Eggshell ideální pro zahradní nábytek a nábytek ve vlhkých místnostech. Kvalita barvy byla testována za extrémních povětrnostních podmínek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

POPIS
Autentico® Versante Eggshell je voděodolná křídová barva pro vnitřní i venkovní použití. Kombinace pokročilých technologií a tradice umožnila získat barvu pro kuchyň, koupelnu, vnitřní i venkovní dřevěný nábytek, ale i pro zahradu. Můžeme ji použít všude tam, kde jsou plochy vystavené intenzivnímu kontaktu s vodou. Terasy, balustrády, altánky, staré dřevěně obložení, oplocení.  Pracuje na principu membrány, která dovoluje dřevu dýchat a chrání ho před vlhkostí. Povrch natřený barvou Versante Eggshell je stabilní, nemusí být dále zajištěn voskem, lakem nebo jinou impregnací. Barva byla testována v extrémních povětrnostních podmínkách od studené Aljašky a Norska až po teplé klima Austrálie, Mexika a jižní Evropy. Ošetřujeme ji jemnými čisticími prostředky. Autentico® Versante Eggshell nabízíme ve dvou variantách. Matt pro matný vzhled s hladinou lesku 5% a Eggshell s hladinou lesku 15%, zato odolnější proti mechanickému poškození.

 

VLASTNOSTI
Vhodná pro většinu povrchů, včetně stěn, sádrokartonů, kovů nebo radiátorů
Ideální pro vnitřní i venkovní použití
Pracuje na principu membrány umožňující dýchání povrchu
Obsahuje UV
Nemusíme voskovat ani impregnovat
Stupeň lesku 5% Matt, 15% Eggshell
Více než 150 intenzivních a bohatých barev
Na bázi vody, neškodná pro zdraví a životní prostředí 
Certifikát EN71-3 schválený pro nábytek a hračky pro děti 

 

PŘÍPRAVA
Ujistěte se, že povrch, na který budete barvu aplikovat je suchý, čistý, zbavený nečistot, mastnoty, plísní a prachu. Aby byla dosažena optimální přilnavost nátěru, doporučujeme použít produkt Autentico® Omniclean, který důkladně čistí, odmašťuje a pomáhá odstranit staré vosky. Pro práci s kovem doporučujeme použít jako základní vrstvu Autentico® Metal Primal, který zabraňuje oxidaci kovů.

 

POUŽITÍ
Připravený povrch natřete tenkými vrstvami křídové barvy  Autentico®  Versante Eggshell pomocí válečku nebo štětce se syntetickými štětinami. Tenké vrstvy jsou klíčem k zachování kvality malby. Barva je na dotek suchá po 30 minutách, ale další nátěr aplikujte po 2 až 4 hodinách. Celková doba vytvrzování povrchu může v závislosti na okolních podmínkách trvat několik dní až týdnů. Během této doby můžete povrch používat normálním způsobem, ale buďte šetrní v zacházení. Barva Autentico® Versante Eggshell se vyznačuje velmi silnou krycí schopností, hodí se na dveře, okna, balustrády, pracovní desky, kuchyňské linky, koupelnový a zahradní nábytek, ale i na zdivo, omítku, sádrokarton, dřevo, nebo na obložení exteriérů i interiérů. Pokud po prvním nátěru vystoupí na povrch skvrny, přetřete je přípravkem Autentico® Primer, nechte zaschnout a pokračujte v druhém nátěru.

 

SPOTŘEBA BARVY
1 litr barvy vystačí na 8-13 m2, v závislosti na poréznosti a profilu povrchu, na který je barva aplikována. Pro rovnoměrný povrch se obvykle používají dvě vrstvy barvy. Barva Autentico® Versante Eggshell má vysoké krycí vlastnosti.

 

USKLADŇOVÁNÍ, ČIŠTĚNÍ
Barvy uskladňujte v teplotě 10-30 stupňů C v suchých místnostech. Zabraňte zamrznutí a nevystavujte přímému slunečnímu záření. Barva by měla být v původních obalech pevně uzavřena. Štětce, nářadí a nádobí snadno vyčistíte teplou vodou s jarem. Zbytky nátěru nevylévejte do kanalizace.

 

ZDRAVÍ A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
Autentico® Versante Eggshell odpovídá normě EN71-3, která zajišťuje bezpečnost pro malování dětského nábytku a hraček. Je charakterizována nízkým obsahem těkavých organických sloučenin a je téměř bez zápachu. Obsahuje 23 g / l VOC. Úroveň, kterou EU požaduje pro tento typ produktů, je max. 40 g / l.

Autentico® Pure and Natural Paint používá pouze suroviny s vynikající kvalitou, nepatrným zápachem a nízkým dopadem na životní prostředí. Výrobní procesy nevytvářejí odpad a všechny barvy jsou navrženy tak, aby zaručovaly maximální účinnost s minimálním dopadem na zdraví uživatele.

 

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ
Může vyvolat alergické reakce. Zabraňte kontaktu s očima, jestliže k němu dojde, ihned vypláchněte vodou.