O Autentico

Vítejte na stránkách distributora Autentico pro Českou Republiku. Pokud toužíte po troše kreativity, nového odhodlání a změn, našli jste to, co hledáte. Nabízíme ekologické křídové barvy, které dokáží proměnit Váš domov, chatu, či zahradu zvenčí i zevnitř a prozářit ho novou atmosférou.

Autentico Chalk Paint jsou holandské organické křídové barvy. Překvapují vysokou kvalitou a snadným použitím. Opravdové křídové barvy musí obsahovat přírodní křídu, která je klíčovou složkou dekorativních nátěrů pro milovníky malování nábytku. Autentico Chalk Paint obsahuji 35 % křídy a tím se staly unikátními barvami na světovém trhu. Tyto barvy jsou návratem do krásné, ušlechtilé a trvanlivé receptury, která ve spojení s nejmodernější technologií, získává srdce uživatelů po celém světě.

Autentico Vintage je interiérová křídová barva. Slouží k renovaci a patinováni starého nábytku a dekorativních předmětu. Pomocí metody Shabby Chic, Rustical, Industrial a v kombinaci s barevnými a metalickými vosky dokáže proměnit zcela nezajímavé kusy starého nábytku v unikátní umělecká díla. Povrchová úprava je matná s jemným odrazem světla. Slovo Vintage znamená oživení. Jedná se tedy o oživení vzhledu a slohu starých věcí. Respektujeme jejich letité opotřebovaní a nedokonalosti, ale pomoci kvalitních křídových barev zvyšujeme jejich původní hodnotu.

Autentico Versante v provedení Matt a Eggshell je voděodolná křídová barva. Používáme ji k nátěrům nábytku vystavenému intenzivnímu kontaktu s vodou a horším povětrnostním podmínkám. Je odolná vůči změnám počasí. Barvu používáme především v exteriéru.  Má schopnost kontrolovat vlhkost, obsahuje účinné UV filtry a zvláštní membránu, která dovoluje barvě dýchat. Vhodná je pro venkovní dveře, okna, zahradní nábytek, altány, kuchyňské linky. K barvě není potřeba používat impregnace.

Autentico Velvet je barva na nástěnné malby, ale lze ji použít i na interiérový nábytek. Obsahuje více než 35% křídy a díky tomu vytváří hladký krémový nádech. Barva je obzvláště vhodná pro památkově chráněné budovy.

Autentico Venice je interiérová barva navržená tak, aby poskytovala dlouhotrvající a jedinečnou povrchovou úpravu s krásnou hloubkou barev. Je vyrobena z čistého hašeného vápna a přírodních plnidel. Neobsahuje žádné syntetické látky ani pojiva. Je vhodná pro většinu povrchů na bázi minerálů - kámen, cihly, omítky, sádrokarton a další.

Autentico Metalické barvy jsou vytvořené v kombinaci Vintage Furniture Paint se skvělými kovovými pigmenty, které vnáší nádech noblesy. K dispozici máme 20 metalických odstínu v průhledných sklenicích o objemu 250 ml. Jsou vhodné pro restaurovaní vyřezávaných kusů nábytku, zrcadel a rámu, soch a jiných dekorativních předmětů. Metalické barvy jsou inspirací pro výtvarníky a restaurátory.

Vosky Autentico dodávají barvě Vintage hloubku a ušlechtilou hladkost, zpevňují ji a chrání. Používáme je pro hladké nátěry, stejně jako pro patinování. Za pomoci barevných vosků dokážeme restaurovat nábytek tak, aby odpovídal stylu Vintage. To znamená, že zachováme jeho původní sloh a vzhled, respektujeme jeho letité opotřebování a nedokonalosti a přitom díky novému nátěru a vosku máme nový, krásný kus nábytku. Základním produktem je bezbarvý vosk Clear. Pro patinování a různé efekty jsou vhodné barevné vosky. Alternativou k vosku je impregnant Autentico Sealer.

Ručně vyrobené, profesionální štětce Autentico jsou navrženy speciálně pro práci s křídovou barvou. Nenechávají stopy štětin, zajišťují rovnoměrné pokrytí, nanáší správné množství barvy tak, aby natřený povrch byl jednotný. Rukojeť štětců je vyrobená z masivního dřeva ukončena špičkou z nerezové oceli, neabsorbuje nátěr a je velmi snadno udržovatelná.  Štětec je tvořen nylonovými a elastickými štětinami. Je to skvělá investice pro mnoho let. Výrobek nejvyšší kvality pro ty, kteří oceňují vysoký pracovní komfort a trvanlivost nástrojů.

 

Autentico je v ČR zastoupeno Ondřejem Kaletou, Truhlářská 244/2, 390 01 Tábor, IČO: 71692258. Produkty Autentico lze koupit nejenom na tomto e-shopu ale i u našich stockistů a v Galeri v Praze a Táboře:

Galerie Arte Decor Gražyna, Truhlářská 21, Praha 1
Atelier Gražyna, Palackého 355, Tábor